بررسی فنی موتورسیکلت سفارشی آرچ متد ۱۴۳

دریافت خبر : پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳

بررسی فنی موتورسیکلت سفارشی آرچ متد 143
شرکت آرچ موتورسایکل با مدیریت ستاره ی هالیوود، کیانو ریوز، از یک مدل سفارشی موتورسیکلت رونمایی کرده است که آرچ متد ۱۴۳ نام دارد و قیمت آن بیش از ۱۰۰ هزار دلار است.

موتورسیکلت آرچ متد ۱۴۳، یکی از محصولات بازار آمریکا است که واقعا بدون هیچ گونه هزینه اضافه تولید می شود. از شیوه طراحی گرفته تا روش های تولید و حتی قطعات باکیفیتی که در موتورسیکلت آرچ متد ۱۴۳به کار می رود، می تواند با کمی تلاش ارتقاء پیدا کند. اولین تصاویر از این موتورسیکلت، اواخر سال ۲۰۱۷ در نمایشگاه EICMA منتشر شد؛ ولی تاکنون جزئیات بیش تری از آن در اختیار قرار داده نشده بود. اما در حال حاضر شرکت آرچ موتورسایکل (Arch Motorcycle)، جزئیات بیش تری از موتورسیکلت متد ۱۴۳ منتشر کرده است.

اگر از قلب موتورسیکلت نسخه محدود (لیمیتد ادیشن) شروع کنیم، می بینیم که مجهز به پیشرانه T143 وی-توین (V-Twin) و حجم ۲۳۴۳ سی سی است؛ پیشرانه توسط شرکت S&S تولید می شود و از سیستم پاشش سوخت انژکتوری بهره می برد. این پیشرانه به منظور افزایش طول عمر و پاسخ بهتر دریچه گاز، مجددا تنظیم شده و اگرچه در طی این فرآیند مقداری از قدرت خود را از دست داده است؛ اما هنوز هم طبق گفته های آرچ می تواند ۱۷۰ اسب بخار قدرت تولید کند. پیشرانه از دو سرسیلندر B3 همراه با فلانچ اگزوز پیچی استفاده می کند که در ترکیب با فلای ویل سه تکه، پمپ روغن فشار قوی، کاور بادامک ها، تایپیت های سری S، قالپاق انگشتی سوپاپ، پوشش دنده ها، بلوک های تایپیت و شفت های میل تایپیت از بهترین قطعات درجه یک، به خوبی تیون شده است.

آرچ موتورسایکل در حال حاضر گازهای خروجی پیشرانه موتورسیکلت را از طریق اگزوز مخصوص مسابقات موتوجی پی خارج می کند که از ورق های تیتانیوم،فیبر کربن و آلومینیوم ساخته شده است. موتورسیکلت متد ۱۴۳ همچنین دارای جعبه دنده ی ۶ سرعته «ترنسمیکسر بیکر» است …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)